sobota, 13 sierpnia 2016

Michael Page

Firma Headhunterska, która trafia do niniejszego zestawienia w związku z doświadczeniami kumpla. Zachowanie ich pracownika osobiście uważam za wyjątkowo nieetyczne. Przedstawiciel firmy zaprosił go na rozmowę w sprawie pracy na konkretnym stanowisku (zajmowanym przez kumpla obecnie, w innej firmie). Kolega wziął wolne w pracy, ubrał się odpowiednio (w końcu rozmowa o pracę) i pojechał na spotkanie. Całe spotkanie przebiegło w sposób typowy, niekonwencjonalne było tylko zakończenie spotkania.

Rekruter oznajmiłna koniec, że klient nie potrzebuje teraz pracowników na to stanowisko, a spotkanie miało na celu dodanie profilu do bazy danych. Kolega zbity z tropu zapytał, dlaczego w takim razie zmarnowano jego czas, a rekrutujący oznajmił, że to przecież dla jego dobra, bo w przyszłości, jeśli takie stanowisko się pojawi, to jego profil już będzie.

W mojej opinii zapraszanie kogoś na spotkanie pod pozorem nowej pracy, a na prawdę powiększanie własnej bazy danych jest wysoce nieetyczne. Marnowanie czasu, a przede wszystkim udzielanie fałszywych informacji to naciąganie i po prostu oszustwo.

Potraficie wyobrazić sobie sytuację, w której znajdujecie ulotkę nowej, taniej pizzerii w okolicy. W piątkowy wieczór dzwonicie, przez kwadrans wybieracie ciasto, dodatki, wielkość pizzy, przyprawy, dodatkowe wymagania, podajecie adres, telefon, nazwisko, piętro i możliwości dojazdu, a na koniec osoba w słuchawce mówi, że w zasadzie to pizzerii jeszcze nie ma, bo na razie to tylko zamierzają ją otworzyć i chcą sprawdzić w jakiej okolicy otwierać i co najchętniej zamawiają klienci, ale jeśli już otworzą w waszej okolicy i zadzwonisz, to twoje zamówienie już jest w bazie i wystarczy powołać się na jego numer, żeby je dostarczyli? Ja jakoś też nie mogę sobie tego wyobrazić...

2 komentarze:

  1. Wjakim miescie to byl jezeli moge spytac?tez mialem nie przyjemnosc wspolpracy z ta firma i radze omijac ja szerokim lukiem

    OdpowiedzUsuń